''Ya Her Şey Göründüğü Gibi Değilse''

''Ya Her Şey Göründüğü Gibi Değilse''

Mimarlar Odası İzmir Şubesi&Corbett Company iş birliği ile 27.01.2017’de gerçekleştirdiğimiz ‘’ Ya Her Şey Göründüğü Gibi Değilse ‘’ seminerimiz yüksek katılımlı, keyifli ve oldukça verimli geçti.

Bu seminerde bir araya gelme amacımız kişisel farkındalıklarımızı arttırmak, etki yaratan, doğru iletişim kurabilen, ikna gücü yüksek, piyasalara finansa hakim daha donanımlı olabilmek ve  anlatılanlarla farklı bakış açıları yakalamanın bizlere nelere kazandırabileceğini, küçük dokunuşlarla büyük adımlar atılabileceğini göstererek, farkı ortaya koymaktı.

3 oturumdan oluşan seminerimize önce Corbett Company’nin kısa tanıtımı ile başladık. Ardından günün konuları Kriz Yönetimi, İknanın Gücü ve Etkili Konuşma Sanatı ile devam ettik.

Kriz Yönetimi oturumumuzda Corbett Company kurucusu Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Vurucu katılımcılarımızla buluştu. Teknik terimler, genel piyasa bilgisi ile açılış yapan Mehmet Vurucu piyasalarda son durumlar, dünya ekonomileri karşılaştırmaları, işletmelerin alacaklarının tahsilatı, zor günlerde daha güçlü finans yapısı nasıl sağlanır konuları üzerinde durdu, son bölümde katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

İkinci oturumumuz İkna’nın Gücüydü. Corbett Company Danışman&Eğitmeni Sayın Burçak Erkmen katılımcılarımızla buluştu. Hayatımızda sürekli ikna ile karşılaşıyoruz… Pekii  hazırlanan projenin karşı tarafa doğru aktarılabilmesi, kendimizi projemizi daha doğru ifade edebilmemiz için neler yapabiliriz, kişisel imajla daha fazla akılda kalmak zorlu insanlarla başa çıkmak nasıl mümkün tüm bu sorulara yanıt bulduk ve yine gelen soruların Burçak Erkmen tarafından yanıtlanması ile son buldu.

Son oturumumuzda olmazsa olmazımız İletişim’i ele aldık ve Etkili Konuşma Sanatı dedik. Corbett Company Kurumsal Danışman&Eğitmeni Sayın Gülay Gürkan katılımcılarımızla buluştu. İlk izlenim, beden dilini etkili kullanma, doğru ve güzel konuşmanın önemi, günlük yaşamımızda yaygın kullandığımız sözler yapılan hatalar konuları üzerinde durduk. Canlı uygulamalara da yer verdiğimiz oturumumuzda katılımcılarımız interaktif şekilde oyunların içinde yer aldı, keyifle öğrenmeye ve keşfetmeye başladılar. Oturumun sonunda Sayın Gülay Gürkan akılda kalan soruları yanıtladı, yol gösterici oldu. Son oturumu da tamamlamış olduk.

Seminerin sonunda ise günü öğrenerek geçiren, kendine - kişisel farkındalıklarına değerler ekleyen gülen yüzler vardı. Seminer hedefine ulaşmış, keyifli ve verimli bir gün geride kalmıştı.

Corbett Company rüzgarı Mimarlarlar Odasında da hissedildi. Bizi ve eğitimlerimizi takip etmeye devam edin,

Saygılarımızla,

Corbett Company.