EGE FİNANS DERNEĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

EGE FİNANS DERNEĞİ YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Ege Finans Derneği 3. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda derneğin yeni yönetimi belli oldu , C. Coşkun Küçüközmen’den sonra başkanlık koltuğuna Corbett Company Genel Müdürü Mehmet Vurucu seçildi.

Finans dünyasının nabzını tutan akademisyenler, reel sektör finans yöneticileri, banka, sigorta ve borsalarda çalışan yönetici ve beyaz yakalılardan oluşan EGE FİNANS DERNEĞİ, bilimsel, akılcı ve katılımcı bir süreçle, teknolojinin sağladığı olanaklarla finans sistemini iyileştirmek ve yeniden tasarlamak misyonuyla hizmet veriyor.

EGE FİNANS DERNEĞİ’nin yeni başkanı, Koçbank, Yapı Kredi Bankası ve Alternatifbank Eski Bölge Müdürü, Corbett Company Genel Müdürü Mehmet Vurucu ‘ yaptığı konuşmada, ‘ Dernek olarak Ege Bölgesindeki finansal kurumların ve sektör oyuncularının ekonomimize yarattığı katma değeri artırmayı, sektörümüzün büyümesine katkıda bulunmayı; meslek standartlarının oluşturarak etki alanlarımızın artmasına liderlik etmek istiyoruz’ dedi. Ayrıca EGE FİNANS DERNEĞİ’nin yeni başkanı olarak seçilmekten büyük mutluluk ve gurur duyduğunu belirten Vurucu, bir önceki dernek Başkanı C. Coşkun Küçüközmen’e teşekkür ederek, kendisinden devraldığı bayrağı daha da ileriye taşıyacaklarının altını çizdi.

Yeni dönem vizyon ve projeleriyle İzmir ve Ege Bölgesi’nde başarılı çalışmalar yapmayı planlayan Ege Finans Derneği, bu sayede ülkemizin ekonomik olarak kalkınmasına da katkı sağlamayı hedefliyor.

EGE FİNANS DERNEĞİ

Dernek, İzmir ve Ege Bölgesi'ndeki kamu ve vakıf üniversitelerinin ilgili fakültelerindeki iktisat, işletme, finans mühendisliği, dış ticaret ve finansman, bankacılık ve finans gibi ya da farklı adlarla tanımlanan bölümlerin finansal iktisat, para teori ve politikası, para-banka, işletme finansmanı ve yönetimi, risk yönetimi, finans tarihi, sermaye piyasaları ve sigortacılık gibi alanlarında çalışan öğretim elemanları ile Bankacılık Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu, Sigortacılık Kanunu ile Finansal Kiralama, Factoring ve Finansman Şirketleri Kanunu gibi ilgili mevzuatlar kapsamında finans piyasalarında faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar ile ilgili kamu kurumlarında çalışanların yanı sıra özel ve kamu sektöründeki işletmelerin finans bölümlerinde çalışan finansçıları bir araya getirmek, mesleki birlik ve dayanışmalarını gerçekleştirmeye yönelik etkinlikler ile aşağıdaki çalışma konuları ve biçimlerine yönelik faaliyetlerde bulunmak amacını gütmekte ve kapsamaktadır.