Sema ARSLAN

Sema ARSLAN

 1969 Çanakkale doğumludur.Anadolu Üniversitesi/ Eskişehir-İİBF - Maliye (1990) mezunudur. 1992  Yılında İstanbul Üniversitesi -İşletme Fakültesi -İşletme İktisadi Enstitüsü -Finansal  Kurumlar Yönetim bölümünde yüksek ihtisasa devam etmiştir. Çalışma hayatına, 1989 Yılında Bombarşe Zirai İlaçlar A.Ş.  Ege Bölge Müdürlüğü muhasebe departmanında  başlamıştır. 1991 yılında  Birikim Menkul Kıymetler AŞ'de   Menkul Kıymet yatırım danışmanlığı yapmıştır.1993 yılında Bankacılık sektörüne geçmiştir . Tarişbank A.Ş.Genel  Müdürlüğü'nde  ithalat ve ihracat Bölümünde kısa bir dönem staj yaptıktan sonra  Yapı Kredi Bankası AŞ'de 23 yıl  boyunca  Genel Müdürlük , Bölge Müdürlüğü ve şubelerde  olmak üzere; Bireysel ,kobi,  ticari  portföy yönetmenliği , Risk yönetimi - Mali Analist uzmanı , olarak çeşitli ünvan ve  departmanlarda görev almıştır.En son Yapı Kredi Bankası AŞ  Ege Bölge Müdürlüğü - Kobi Bankacılığı Bölümünden emekli  olarak bankacılık sektöründen ayrılmıştır.

Sermaye Piyasası Kuruluna ait  SPK Kredi Derecelendirme  ,SPK Kurumsal Krediler Yönetimi ,SPK  düzey 2 Lisansı, SPK türev lisansları bulunmakta olup  SPK uzmanı olarak Spk Sicil kaydı bulunmaktadır.

2005 Yılından bu yana  kişisel gelişim konusunda eğitimler almıştır.NLP (Beyin Dili Programlama ) Pratctor Uluslararası Uzmanlığı ,2015 Yılında Bio Enerji Uzmanlığı ve Yaşam koçu (Ulusalararası ACF onaylı )unvana sahiptir . 

Halen aktif olarak  MV Danışmanlık- Eğitim ‘de   Firma  finansal danışmanı ve eğitim komitesinde  bulunmaktadır. Yöneticilerine ,Kobi ,Ticari  ve kurumsal firmalara ; Finansal Yönetim Danışmanlığı ayrıca Yönetim ve Kurumsal Koçluk, profesyonel yaşam koçluğu konusunda  hizmet vermektedir.

EFD ( Ege Finans Derneği), İ.Ü. İşletme İktisadi Enstitüsü  Mezunlar Derneği(izmir şb ) ve Yapı Kredi AŞ Emekliler Derneği üyesidir.