Selin ÖZİMER TUNÇEL

Selin ÖZİMER TUNÇEL

Selin Özimer Tunçel, 1989 Fatih/İstanbul’da doğdu. İlkokulun ilk dört yılını İstanbul’da tamamladıktan sonra, ortaokul ve liseyi İzmit/Kocaeli’nde tamamladı. 2011 yılında Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İngilizce Mütercim-Tercümanlık Bölümü’nden mezun oldu. Bölümü derece ile bitiren Selin, üniversitenin son iki senesinde “Pedagojik  Formasyon Eğitim Sertifikası” programına katılmaya hak kazanarak, programı başarıyla tamamladı. 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi, Dış Ticaret Bölümü’nü bitirdi.

2008 yılından itibaren iş hayatında aktif şekilde yer alan Selin, üniversitede öğrenim gördüğü yıllarda büyük firmalarda (Seasong Tours, Setur, Koç Holding, NTSR Uluslararası Fuar ve Kongre Organizasyonları, KREA Direct Marketing Sevices) proje odaklı çalışarak kariyerine büyük ölçüde katkıda bulunmuştur. Mezuniyetinden sonra Ramada Plaza İzmit ‘te Spa Departmanı Satış Koordinatörü olarak görev almıştır.

2012 Ekim ayında Kocaeli Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda okutman olarak görev almıştır. Kendi işyerini açma arzusunda olan Selin, buradaki görevini tamamlayarak, 2014 yılında AmericanLife Dil Okulları’nın Kurtköy Şubesi’nde Eğitim Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu işletmede ders plan-program hazırlama, öğretmen mülakatı yapma, vb. idari görevlerden sorumlu olan Selin, 2015 yılının Eylül ayında İzmit/Kocaeli’nde kendi şubesini açtı. İki ortakla (biri kardeşi) birlikte İzmit’in elit bir semtinde hizmet veren şubeyi, 2018 Ekim ayında şehir değiştirme sebebiyle ortaklarından birine devretti  ve İzmir’e taşındı.

Kariyerine Corbett Company’de Dış İlişkiler Sorumlusu olarak devam etmektedir.