Canan KÖSE

Canan KÖSE

Canan Köse,  02 Mayıs 1972 yılında babasının görevi nedeniyle bulunduğu Bursa’nın Orhaneli kasabasında doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini yine babasının görevi nedeniyle yurdun çeşitli yerlerinde tamamladıktan sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak üniversite eğitimi için Ankara’ya gitmiştir.

1995 yılında mezun olur olmaz Esbank’ın  MT(Management Trainee) programı ile bankacılık hayatına başlamıştır.

Görev yeri olarak İstanbul’u seçtiği için İstanbul’da Esbank haricinde İnterbank, Abank’ta kurumsal ve ticari bankacılık bölümlerinde portföy yöneticiliği yapmıştır.

İstanbul’dan sonra dil eğitimi için 1 sene Amerika’da bulunup, tekrar Türkiye’ye dönerek Bodrum’da bankacılık hayatına devam etmiştir. 6 sene Koçbank Bodrum Şubesi’nde ticari portföy görevinden sonra ,

6 sene Abank Bodrum şubesi müdürlüğü, 5 sene Yapı Kredi Bodrum şube müdürülüğü yapmıştır.2018  yılında emekli olup bankacılık sektörüne veda etmiştir.

Halen Sümer Faktoring’te Ege Bölgesi’nden sorumlu müdür olarak iş hayatına devam etmektedir.

Bankacılık sektöründeyken aldığı birçok  krediler, risk yönetimi, mali analiz, yöneticilik gibi ana konu başlıkları altındaki eğitimler dışında Sola Unitas firmasından alınmış Temel koçluk eğitimleri ve yine kişisel gelişim alanında insanları analiz etmekte ve farkındalıklarını artırarak geleceklerini planlama alanında kullanılan İnsanın Pin Kodu analizi eğitimlerini almış ve halen de bu konuda da danışmanlık yapan birisidir.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Bankacılık sektöründen ayrıldığında yolu Corbett Company ile kesişmiş ve Ege Finans Derneği’nin de hem üyesi hem de Bodrum şehir temsilciliği görevlerini üstlenmiştir. Bu bölgedeki firmalara da Corbett Company şirketi adına danışmanlık yapmaktadır.