Burçak ERKMEN

Burçak ERKMEN

Burçak Erkmen, 1970 Üsküdar / İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve liseyi İzmir’de okuduktan sonra, 1993 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Ege Üniversitesi'nde Pazarlama ve Stratejik Marka Yönetimi üzerine yüksek lisans yaptı.

1993 yılında Marmarabank İzmir Şubesi’nde, Sabit Getirili Menkul Kıymetler Bölümü’nde “dealer” olarak bankacılığa başladı. 

Marmarabank’ın kapanmasının ardından sırasıyla Pamukbank, Osmanlı Bankası, TEB, Esbank ve Oyakbank’ta, Bireysel ve Ticari Kredi Pazarlama bölümlerinde görev yaptıktan sonra 2007 yılında ING Bank’ın Oyakbank’ı satın almasıyla ING Bank’a geçiş yapmış ve ING Bank Alsancak Şubesi’ne müdür olmuştur. 

2010 yılında ING Bank Alsancak Şubesi müdürlüğünden ayrılarak başka bir kariyer planlaması için reel sektöre geçmiş ve özel bir tekstil firmasında genel müdürlük yapmıştır. 

17 yıllık bankacılık ve 5 yıllık reel sektördeki görevinde hep pazarlama ve satış odaklı görev yapmıştır.

Pek çok sosyal sorumluluk projelerinde faaliyette bulunmuştur. 

ING Bank ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin işbirliğiyle İşletme ve Ekonomi fakültelerindeki öğrencilere, Bankacılıkta Satış ve Pazarlama konularında eğitimler düzenlemiş ve seçilen öğrencilere mentorluk yapmıştır. 

Aynı zamanda Yaşar Üniversitesi'nde yarı zamanlı öğretim elemanı olarak görev yapmaktadır. 

Kariyerine Corbett Company Eğitim bölümü koordinatörü olarak devam etmektedir. 

Ege Finans Derneği yönetim kurulu yedek üyesidir.