Serdar Yandımata

Serdar Yandımata

Serdar Yandımata , 1962 yılında Mersin’de doğdu. Eğitimini Çukurova Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  İngilizce İşletme Bölümü’nde  tamamladı.

İş hayatına 1987 yılında Adana’da Tekskon A.Ş’de Muhasebe Müdürü olarak başladı. 1988-1993  yılları arasında Mersin’de Federal Mogul Türkiye’de Yakın Doğu Mali İşler Müdürlüğü, 1993-2000 yılları arasında İstanbul’da Cargill Türkiye’de Mali İşler Müdürlüğü, 2000-2001 yılları arasında İstanbul’da Akzo Nobel, Intervet Türkiye’de CFO, 2001-2004 yılları arasında Tekirdağ/Çorlu’da DenimVillage  Konfeksiyon A.Ş’de Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 

2005 yılında kurucu ortağı olduğu Biovizyon Enerji Şirketi ile yenilenebilir enerji (bioetanol, rüzgar, güneş, biogaz ve jeotermal ) ve gıda (tahıl bazlı fermantasyon ve organik tarım) alanlarında yatırım danışmanlığı yapmakta iken, Türkiye’de açık hava reklam sektörünün öncü şirketlerinden Şehir Işıkları Reklam’ın organik ve hızlı büyüme sürecinde kurumsal yapılanma ve uluslararası reklam şirketleri ile rekabet edebilme misyonu ile 2009-2012  yılları arasında Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur. 

2013 yılından beri  kurucusu olduğu SY Teknoloji şirketi bünyesinde gıda ve yenilenebilir enerji sektörlerinde yatırım danışmanlığı, şirketlerin yeniden yapılanması, kurumsal girişimcilik, şirket satın-alma, birleşme, satış ve  finansal ihtiyaçlarının  karşılanması süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekte ve MV Eğitim, Danışmanlık Ltd. Şti. ile iş birliği yapmaktadır.

AVRASYA İş Adamları Derneği ,  Ege Finans Derneği  ve  İçel Sanat Kulübü üyelikleri bulunmaktadır.