M.Kartal ÖZKUL

M.Kartal ÖZKUL

M.KARTAL ÖZKUL

1969 İzmir doğumlu olan M.Kartal Özkul ilk, orta, lise eğitimini İzmir’de tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesi, A.Ü.Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu ve A.Ü. İşletme Fakültesi Yönetim ve Organizasyon bölümlerini tamamlamıştır. Yabancı dil eğitimine de devam eden M.Kartal Özkul Boğaziçi Üniversitesi Dil (İngilizce) Eğitim Sertifikasına sahiptir.

1992 yılında çalışma hayatına Yeni Asır gazetesinin radyosu Kanal 99 FM’de haber spikeri olarak başlamış ve TRT spikerlerinden diksiyon ve konuşma eğitimleri almıştır. Radyo yayıncılığına Dinamik Radyo Evinde haber spikeri olarak devam ederken röportaj ve program yapımcılığı konularında deneyim kazanmıştır. Daha sonra Radio Music Box radyo kanalında haber spikerliği ve program yapımcılığı görevlerinde çalışmıştır. Televizyon haberciliğine SKY TV’de başlayan Özkul, Ege TV ve İzmir TV’de spikerlik ve sunuculuk yapmıştır. Bu süreler içerisinde TRT İzmir Televizyonunda belgesel seslendirmeleri, radyo ve televizyon reklamlarında seslendirmeler yapmış, halen seslendirme çalışmalarına devam etmektedir.

Askerlik görevini tamamladıktan sonra bir süre daha yayıncılık yapan M.Kartal Özkul 2000 yılıyla beraber Finans sektörüne adım atarak sırasıyla Garanti Bankası, ING Bank, Deniz Bank ve Şekerbank’ta sigorta satış sorumluluğu,ekip yöneticiliği ve bölge müdür yardımcılığı görevlerinde yer almıştır. Çalışma hayatıyla beraber kendini sürekli geliştirme çabası içerisinde Profesyonel Satış Becerileri, Profesyonel Satış Yetkinlikleri, Genel Ekonomi ve Sermaye Piyasaları, Çalışma Gruplarının İşleyişini Etkinleştirme, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Becerileri, Eğiticinin Eğitimi, Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj gibi eğitimler almış ve uzun yıllar Satış, Diksiyon ve Konuşma Eğitimi, Beden Dili, Telefonda Konuşma Teknikleri, Sunum Becerileri gibi kurum içi ve genel katılıma açık eğitimler vermiştir. TEGV’de Eğitim Gönüllüsü ve Eğitmenlik de yapan M.Kartal Özkul Eğitim kurumlarıyla çalışmalarına devam etmektedir.