Burak Ürgen

Burak Ürgen

1972 İstanbul doğumludur. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İşletme fakültesinden mezun olmuştur. Londra University Tutorial College Lisan Diploması sahibidir.

1989-1993 yılları arasında Turizm sektöründe tur lideri ve satış görevlisi olarak çalışmıştır. Turizm yılları ardından 2 yıllık menkul değerler firmasındaki dealer’lık tecrübesini takiben yabancı bir bankada hazine operasyon bölümünde çalışmıştır. Yatırım fonları operasyon bölümünde çalıştıktan sonra bireysel ürün geliştirme ve pazarlama bölümlerinde görev almış ve ilerleyen dönemde bankanın reklam ve halkla ilişkiler yetkilisi olarak kurumun tüm organizasyonlarını, reklam ve pr ajansı ilişkilerini yönetmiştir. Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev almıştır.

Bankacılık sektörü içerisinde bir turizm acentası gibi A’dan Z’ye tüm işleri uzun yıllar başarıyla sürdürdükten sonra 2012 yılında Sosyal Gezegen Org. Tur. Hiz. Şirketini kurmuş ve şirketlere yönelik eğitim ve hobi grupları çalışmaları gerçekleştirmiştir. Organizasyon yeteneklerini uluslararası latin dj’liği hobisiyle birleştirerek Los Angeles’tan Japonya’ya, İsveç’ten İspanya’ya kadar Dünya’nın sayılı latin dans festivallerinde sahne almıştır. Dünyanın en büyük ve prestijli latin dans festivalleri tarafından latin müziğine katkılarından ötürü ödüller almıştır. Radyo 5’te 2 yıl latin müzik programı yapımcılığı yapmıştır.

Dünya’nın 44 ülkesinde organizasyonlar düzenleyen Amerika’lı ortağıyla beraber Antalya’da Uluslararası latin dans festivalleri düzenlemiştir. Türkiye Dans Federasyonu Başkan danışmanlığı görevinde bulunmuştur.

Şu anda uluslararası bir firmada uzman ticari gayrimenkul danışmanı olarak çalışmaktadır. Kişisel gelişim eğitimleri vermekte ve şirket organizasyonları düzenlemektedir.